Ami engem illet, személy szerint nem hiszek az állandó, strukturált edzésprogramokban. Az egészség megőrzése mellett a változatosságra kell helyezni a hangsúlyt, vagyis nincsen ismétlődés(természetesen a gyakorlatok időről-időre előtérnek, de sohasem ugyanabban a kombinációban), ezáltal elkerüljük hogy a testünk hozzászokjon a kihívásokhoz, így a fejlődés menete biztosított. A cél az, hogy háromdimenziós mozgástartományban fejlesszük fizikai képességeinket és javítsuk az egészségünket.
Igen ám, de mi van akkor, ha te csak most kezdtél az edzésekkel foglalkozni. Akkor még nem biztos, hogy helyes volna, ha valami atom brutális tréning programmal bombáznád a testedet, mert könnyen lehet, hogy nagyobb kárt okoznál vele, mint amennyi hasznot.
Ilyen esetben a változatosságot egy kissé hátérbe szorítva, a helyes mozgás elsajátítására kell helyezni a hangsúlyt. Természetesen a gyakorlatok itt is három részből álljanak!
Bevezető:
5-10 percet szánj rá! Kiváló lehet a futás és az úszás! Egy valamit sohasem szabad elfelejteni, jól futni és úszni sokkal fontosabb mint, hogy valami extrém otthoni tréninggel fárasztanád magad!!!
Közepes intenzitású szakasz:
Itt az általános fizikai képességeidet kell fejlesztened a "gyakorlat királyaival", guggolásokkal, fekvőtámaszokkal és húzódzkodásokkal.
2 perc folyamatos guggolások(fontos, hogy a lehető legegyenesebb háttal guggolj)
2 perc folyamatos fekvőtámasz, ahol minden edzésen váltogasd karjaid távolságát(szűk, vállszéles, széles)
Húzódzkodás amennyi csak megy, egyelőre időkorlát nélkül, csak nézd meg, hogy mennyire vagy képes!
Harmadik szakasz:
Négyütemű fekvőtámasz kifulladásig(karhajlítás része is legyen meg) Törekedj a maximális ismétlésre, amikor már úgy érzed, hogy nem bírod tovább akkor se állj meg, menj tovább!!!
Ha nem bírod a gyakorlatokat folyamatosan megcsinálni, akkor se keseredj el, előbb vagy utóbb sikerülni fog, lényeg, hogy sosem szabad feladni!!! Minden edzés után jegyezd fel, hogy mennyi guggolást, fekvőtámaszt, húzódzkodást és négyütemű fekvőtámaszt sikerült megcsinálnod. Ezáltal világos képet kapsz arról, hogy mennyit fejlődtél. Nincs kikötve, hogy heti hány alkalommal csináld a gyakorlatokat, de törekedj arra, hogy a heti 2-4 meglegyen. Táplálkozásra is figyelj oda. Mindent ehetsz, de a cukros dolgokat kerüld , inkább fogyassz több friss zöldséget, gyümölcsöt és ügyelj a elegendő mennyiségű fehérje bevitelre. Egy szó mint száz: cukros kaják, italok nuku, de minden más mehet!!!
Jó edzést!
Hajde